„A mindennapok hordalékából kell kimosnunk életünk maréknyi aranyát.” (Déry Tibor)
A néptánccal és a néptánc révén a néphagyományokkal való ismerkedés tizenéves korom óta része az életemnek. A néptáncos élmények egyedülálló közösségformáló- és építő ereje révén pedig több, mint 20 éve a néptánc mozgalomban való sokrétű tevékenykedés a mindennapjaim meghatározója lett.
A Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttesben – a táncos léten kívül – aktívan részt vettem a közösségi és szakmai programok szervezésében, melyek az évek alatt több száz fős rendezvényekké váltak, így a gyakorlatban tanulhattam meg, milyen feladatokkal jár a különböző típusú események szervezése. Az egyesület titkári pozíciójának betöltésével a pályázati tevékenységek gondozása is feladatom volt. Ebben az időszakban rengeteg tapasztalatot gyűjtöttem egy néptáncegyüttes működésével és hatékony működtetésével kapcsolatban.
Ezt egészítik ki az elmúlt évek, amikor is az Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület adminisztratív működésében és rendezvényeinek szervezésében lehettem aktív közreműködő. Ez egy teljesen más perspektívát jelent, rálátást biztosít a hazai néptánc mozgalom egészére.
A Kőrösi Csoma Sándor Program lehetőséget teremt, hogy a hazai közegben gyűjtött tapasztalatainkat egy, a diaszpórában élő közösség megerősítésére fordíthassuk. Családommal együtt egy időre részeseivé válhatunk határon túl élő nemzettársaink életének, s mind örömeiket, mind nehézségeiket megélve, valós igényeiket kiszolgálva tevékenykedhetünk.