"Olyan lesz a jövő, mint amilyen a ma iskolája." Szent-Györgyi Albert
Végzettségem néptáncos, 6 évet dolgoztam néptánc oktatóként a mezőberényi „Leg a láb” Alapfokú Művészeti Iskolában, ahol óvodás korú gyermekeknek, általános iskolásoknak, középiskolásoknak és felnőtteknek is tartottam néptánc foglalkozásokat. Munkám során gyermekektől az idősekig minden korosztállyal lehetőségem volt megismertetni a magyar népi énekeket, népi gyermekjátékokat és a Kárpát-medencében fellelhető tájegységek táncait.
Legfontosabb célom, hogy megszerettessem és hitelesen adjam át a magyar néphagyományok által adott kincseket, ami az évek folyamán számomra már hivatássá vált.
Hagyományőrző tevékenységemet gyermekkorom óta, immáron 20 éve végzem, mely nemcsak a néptáncot foglalja magába, hanem szívem csücske a népi ének, énektanítás, mesemondás és a népi kézműves hagyományok átadása is. A Nívódíjas Berény Táncegyüttes egykori aktív táncosa és női tánckarvezetőjeként tudom, milyen egy közösségben felnőni, tevékenykedni és fenntartani azt.
Néptánc, népzene, népi ének, ritmus, fergeteges táncok, út egy mérhetetlenül gazdag értékvilágba. Szívügyemként tekintek a magyar kultúra terjesztésére, akár a világ bármely pontján. Úgy gondolom, hogy a külföldön élő magyarok számára különösen fontos, hogy magyarságukat és összetartozásukat a hétköznapjaikban és ünnepeikben is megélhessék, és ehhez gyakorlati segítséget kapjanak.
Ezért is jelentkeztem újra a Kőrösi Csoma Sándor Programba, hogy ezeknek a közösségeknek továbbra is aktív résztvevője és segítője lehessek. Egy olyan közösséget szeretnék építeni és megtartani, ahol a tánc szeretete és a hagyományok megőrzése mellett élményeket adhatok és kaphatok. Számomra ez egy komoly kihívás, fejlődési lehetőség és tapasztalatgyűjtés.