"Egy homokszemben lásd meg a világot, Egy vadvirágban a fénylő eget, Egy órában az örökkévalót, S tartsd tenyeredben a végtelent."
A Kodály Együttest eredetileg férfikórusként hozta léte George Zadubán 1960-ban. A tagság főként az 1956-os forradalom emigránsaiból állt. Pár évvel később megalakult a női kórus, valamint a Néptáncegyüttes.
A 60-as és 70-es években a tánccsoport Rábai Miklós koreográfiája alapján folklórbalettműveket adott elő. Dreisziger Kálmán művészeti vezetésével új, izgalmas útra terelték az együttest. A Kárpát-medence hagyományos értékeire irányították az együttes irányvonalát és autentikus néptáncot kezdtek el tanulni és oktatni. Az 1990-es évektől az együttes Dobi Gábor és Andrea művészeti vezetésével folytatódott a munka. A magyarországi táncház mozgalomra épülő munkafolyamatot folytatták, és Magyarország, Erdély és Szlovákia neves táncmestereivel és oktatóival együtt tudtak dolgozni.
A Kodály Együttes jelenlegi művészeti vezetője Hild Erika. Célja, hogy a Kárpát-medencei autentikus magyar paraszti táncok, dalok és hagyományok örökségét tanulmányozza, bemutatja és megőrizze. A Kőrösi Csoma Sándor programban való részvétel révén az Együttes különböző magyarországi oktatókkal dolgozhat együtt.