“Az ember lábának a saját hazája földjébe kell mélyednie, de szemének fürkésznie kell a nagyvilágot.” - Gilbert Keith Chesterton -
Macanko Márk vagyok, számos alapítványi, egyesületi és önkéntes tapasztalattal rendelkezem, ami végzettségemhez, mint közösségszervező vezethető vissza. Jelenleg a Pécsi Tudományegyetemen Emberi Erőforrás Tanácsadás mesterképzés diplomázó hallgatója vagyok.
Vajdaságban, Szabadkán élek és a Népkör Magyar Művelődési Központban ismerkedtem meg a néptánc fogalmával. A néptánc számomra hatalmas és szerteágazó jelentőséggel bír, mivel már 15 éve foglalkozok vele és az életemet jelentős mértékben befolyásolta. A Népkör Magyar Művelődési Központ tagjaként számos helyre tudtam eljutni, ezáltal rengeteg tapasztalatra tettem szert. Megfordultunk Szerbia egész területén, de ezen kívül az anyaországba - Magyarországra - és külföldre is eljutottunk. Ami külföldi országoka illeti, voltunk Ausztriában, Romániában, Macedóniában és Horvátországban is szakmai műsort adni. Számos országos csoportos- és szólótánc versenyen vettem részt, ahol kiemelkedő eredményeket értünk el.
Nagyon sokféle táncot sajátíthattam el az évek során, többek között Váskás-botos fiú táncot, mezőföldi táncokat, somogyi, mezőségi, vajdaszentiványi és bonchidai táncok mellett, még szatmári, sárközi, Dél-alföldi és kupuszini táncokkal is foglalkoztam. Maga a Dél-alföldi táncok - vajdasági táncok azok, amik nagyon közel állnak a szívemhez.
A táncon kívül Pécsett a Társadalmi Befogadás Szakkollégium társelnöke vagyok, ahol kötelességem a különféle adminisztrációs és szervezési feladatok elvégzése, emellett a csapat felkészítése különféle közösségi aktivitásra, önkéntességre, valamint tudományos munkák megírására.
Ezen kívül a Boszorkány Kollégium Bizottságában is benne vagyok, ahol én is töltöm egyetemi éveim, így a programok, különböző csapatépítő tevékenységek és rendezvények szervezésével egy remek közösséget sikerült kialakítanom.
A MINDFLUENCER Közösség Közhasznú Egyesület önkéntes tagja vagyok, ahol a szervezeti honlap tartalmainak folyamatos rendszerezése és önsegítő csoportok
rendszeres szervezése, valamint a szervezet programjainak diákok közötti népszerűsítése a feladatom.
A Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként fő feladatomként tekintek arra, hogy a Perth városában élő magyar kisebbség számára felejthetetlen programokat és eseményeket szervezzek, valamint olyan maradandó dolgot alkossak, amit akár tovább tudnak vinni, vagy emlékezetükbe tudnak zárni.