„A zene az a beszéd, amely minden színlelés nélkül vetíti ki az ember és a nép tipikus tulajdonságait”
Hivatásomnak tekintem, hogy a népi kultúrát és azon belül a magyar népzenét minél több emberhez eljuttassam. Fontosnak tartom, hogy ezt a kincset a külföldön élő magyar közösségekhez is eljuttassam.
Érdeklődésemet a magyar népzene iránt koragyermekkori zenei élményeim határozták meg. Népi fúvós hangszerekkel 8 éves korban kezdtem el foglalkozni. Egész eddigi pályámat meghatározta a fúvós zene, azon belül is a népzene. Először népi furulyán, majd dudán, klarinéton és a ma már hungarikum címet kapott tárogatón tanultam.
A zeneiskolai és zeneművészeti szakgimnáziumi évek után sikeres népi fúvós OKJ-s vizsgát tettem. Ezt követően tanulmányaimat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (LFZE) népzene tanszakán folytattam, ahol népi klarinét-tárogató és népi duda művésztanár szakpáron szereztem diplomát. Az egyetemi éveim alatt áthallgattam a klasszikus és jazz tanszakra szaxofon társhangszeren fúvós hangszeres ismereteim bővítésére.
Több népzenei formációban zenéltem az évek során, jelenleg állandó tagja vagyok a Kárpát FM zenekarnak, az Amorfatinak és a Rékri Band-nek, valamint az AnimaSongS-nak. Az elmúlt években több neves néptáncegyüttes kísérőzenekarában is népi fúvósként muzsikáltam, a teljesség igénye nélkül: a Duna táncegyüttes, a Bartók Béla táncegyüttes, a Nógrád és az Ungaresca táncegyüttesek műsoraiban.
Az egyetemi évek alatt volt szerencsém alapfokon, illetve középfokon is tanítani a Székesfehérvári Herman László Zeneművészeti Szakgimnáziumban és AMI-ban. Az elmúlt egy év tanítási gyakorlatait az Óbudai Népzenei Iskolában, illetve a Váci Bartók Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnáziumban végeztem. Így elmondhatom magamról, hogy az előadóművészettel párhuzamosan az oktatást is hivatásomnak tekintem.
Rendszeresen tartok hangszerbemutatókat gyermektáborokban, illetve óvodákban, általános iskolákban, hogy minél fiatalabb korosztály megismerkedhessen a magyar népi fúvós hangszerek csodálatos világával.