“A madárnak (...) szárnya van és szabadsága, az embernek pedig egyetlen szülőföldje és sok kötelessége.” Tamási Áron
A hagyományőrzés kisiskolás koromtól fogva az életem részét képezte, így elég korán elkezdtem megismerkedni olyan értékmegőrző tevékenységekkel, mint a népi játékok, íjászat, lovaglás, néptánc. Hálás vagyok azért, hogy iskolás éveim alatt volt lehetőségem megtapasztalni a népi nevelés által nyújtott élményeket, az így szerzett tapasztalatokat, értékeket pedig szeretném továbbadni más tanulóknak.
Biztos vagyok benne, hogy később ezek a korai élmények tereltek a hungarológia és magyar mint idegen nyelv tanári pálya irányába is.
A magyar mint idegen nyelv és hungarológia oktatásának jelentőségével a Balassi Intézet nyári egyetemén végzett munkám során ismerkedtem meg. Itt 2015 óta foglalkozom olyan külföldi diákokkal, akik kedvtelésből tanulják a magyar nyelvet és kultúrát, illetve olyan, diaszpórából érkező diákokkal is, akik szeretnék újra felfedezni, ápolni gyökereiket.
Már régen megfogalmazódott bennem, hogy kultúrdiplomáciával, valamint magyar mint idegen nyelv oktatással szeretnék foglalkozni, hosszú évek óta tudatosan készültem erre a pályára. Mivel szeretném az életemet a magyar nyelv művelésének, oktatásának, illetve az anyanyelvápolásnak szentelni, reményeim szerint a kintlétem során további jelentős fejlődésre, tapasztalatokra tehetek szert.