„Kultúrát nem lehet örökölni. Az elődök kultúrája egykettőre elpárolog, ha minden nemzedék újra meg újra meg nem szerzi magának.” (Kodály Zoltán)
Nagycsaládban nőttem fel, a vajdasági Zentán, amely biztonságot és inspirációt jelentett számomra gyermekként. A zenéhez és a hegedűhöz fűződő szeretetem a szegedi zeneművészeti szakgimnáziumba, majd a Szegedi Tudományegyetem Bartók Béla Művészeti Karára, vezetett, ahol idén szereztem meg hegedűművész mesterdiplomámat.
Fiatalkorom meghatározó élményét jelenti a cserkészethez való kapcsolódás és a Rákóczi Magyarságismereti Mozgótáborban való részvétel. Amikor évekkel ezelőtt először hallottam a Kőrösi Csoma Sándor Programról, tudtam, hogy egyszer én is részese szeretnék lenni. Vonzott a gondolat, hogy hazánktól távol élő magyar közösségeket támogathatok, és a zene, valamint a közösségi tevékenységek által, elősegíthetem a magyar nyelv és identitás megőrzését.
Amikor megtudtam, hogy erre Dublinban lehetőséget kapok, nagy érdeklődéssel és lelkesedéssel fogadtam azt. Öröm és megtiszteltetés számomra, hogy bekapcsolódhatok a DIÓ Dublini Iskola és Óvoda, valamint a Dublini Magyar Cserkészek életébe. Hiszem, hogy a zene kiváló eszköz a közösségépítésre és az érzelmek kifejezésére, s szeretném ezt minél jobban beépíteni a hétvégi iskola és óvoda alkalmaiba. Bízom benne, hogy a közös munka során hozzátehetek a dublini magyar közösség életéhez, és én is gazdagodhatom az itteni élmények, kapcsolódások, tapasztalatok által.