Molnár István Dániel vagyok, “1 szó: fanatizálni.”
Általános iskola első osztályában kezdtem el ismerkedni a tánc nyelvezetével. Az iskolai tanmenetbe épített néptáncórák mellett volt alkalmam eljárni és kipróbálni különböző táncokat, végül a néptánc ragadott magával. 2009-ben kezdtem el tanítani szülővárosomban, Dunaújvárosban. A 2012/2013-as évadban az együttes művészeti vezetését megosztva egy öt főből álló csapat részese lettem, és az abban az évadban jubiláló együttes felnőtt csoportjának felkészülését is én vezényeltem.
2015-ben önkormányzati megkeresésre táncegyüttest alapítottam Rácalmáson, melynek művészeti vezetését és minden ezzel a munkakörrel járó feladatot én láttam el. Ezzel párhuzamosan a besnyői és az ercsi-i általános iskolákban tanítottam éneket és néptáncot. 2022 szeptembere óta párhuzamosan tanítok a gödöllői Urban Verbunk Junior Alapfokú Művészeti Iskolánál, illetve az Angyalföldi Vadrózsa Táncegyüttesnél. Utóbbinál tevékenykedem aktív táncosként és az előző években is részese voltam a tanítói gárdának. A tehetséggondozó program keretein belül folyamatosan foglalkozom az együttes szólista táncosaival. Mindemellett a Moravetz Produkció négy futó darabjának 2009 óta vagyok táncosa és 2021 óta tánckarvezetője.
Többbszáz táncossal foglalkozom naponta, ezért elengedhetetlen a jó kommunikáció. Fontos velük és a szülőkkel a rendszeres, akár napi kapcsolattartás, hiszen a gyerekek kezünk alatt cseperednek fel. Nagy százalékban járulunk hozzá, hogy később milyen emberek is lesznek a most még apró cipőben járó gyermekek. Ahhoz, hogy a táncosokból, gyerekekből, felnőttekből szakmailag a legtöbbet kihozzam fontos tudnom azt, hogy az élet más területein milyen érdeklődési körrel rendelkeznek és milyenek is valójában. Értéket kell nekik teremtenünk, és ehhez elengedhetetlen a jó szervező- és vezetői készség. Ezekkel a tapasztalatokkal a zsebemben szeretném a néptánc által közvetített értékeket tovább népszerűsíteni és segíteni a New Brunswickon működő magyar közösségeket.