„Magyarnak lenni nem állapot, magyarnak lenni magatartás!” /Márai Sándor/
Felsőfokú tanulmányaimat a Kodolányi János Egyetem andragógia szakán végeztem, ahol művelődésszervező szakirányon részletesen megismerkedtem a kultúra mikro- és mezotereivel, illetve azok közösségi használatával, így képes vagyok közösségfejlesztő projektek tervezésére, megszervezésére és lebonyolítására, mely tudásomat a Kőrősi Csoma Sándor Program ideje alatt is szeretném kamatoztatni.
Az Egyesült Államokban is nagy számban működnek úgynevezett hétvégi magyar iskolák, ahová a Magyarországról kiköltözött szülők azért viszik a gyereküket, hogy ők is megtanuljanak magyarul írni és olvasni, emellett a magyar kultúrával, zenével, népszokásokkal és történelemmel szeretnék őket megismertetni. Szakmai tudásommal magas színvonalon szeretném segíteni a diaszpórában élő magyar közösségek, hétvégi magyar iskolák munkáját, a külföldön élő magyarok magyarságtudatának, magyarságérzetének ápolását, a magyar kultúra fenntartását. Fontosnak tartom, hogy a magyar kultúrát, nemzeti hagyományokat, népszokásokat és mindazt, amit a szüleimtől, nagyszüleimtől, tanáraimtól tanultam én is továbbadhassam a jövő generációja számára határon innen és túl.
Az elmúlt 12 év alatt többféle munkakörben dolgoztam, de mindegyikben közös volt a rendezvényszervezés, programszervezés és a koordináció. Véleményem szerint a különböző rendezvények, találkozók, kulturális és egyéb szabadidős programok hozzájárulnak majd a diaszpórában élő közösségek identitástudatának erősítéséhez. A hagyományok tisztelete, ápolása és azok átadása nemzedékről nemzedékre erősíti, meghatározza és összekapcsolja a magyarságot, bízom benne, hogy tudásom és tapasztalatom segítségével hasznos tagja leszek a Kőrösi Csoma Sándor Programnak és hozzájárulhatok ahhoz, hogy a magyar kultúrát a Dél-Floridai közösségekben, minél szélesebb körben megismertessem.