"Csak anyanyelvemen lehetek igazán én“ (Kosztolányi Dezső)
Tizenhat évvel ezelőtt, nyolcévesen Martonvásáron kezdtem el néptánccal foglalkozni. Akkor még kötelező foglalkozáson belül, de kiváló mestereim, Vajda Levente és Vajda Rozália munkájának köszönhetően gyorsan a szívemhez nőtt a népi kultúra. Csatlakoztam a Villő tánccsoporthoz, ahol azóta is táncolok. Ebből a csoportból később többekkel különváltak az útjaink, mégis olyan erős kapocs maradt közöttünk a néptánc nyújtotta közös célok, közös munka, a próbateremben és azon kívül eltöltött sok-sok óra miatt, hogy tudom, ezek a barátságok egy életre szólnak. Bármit is csináltam azóta, a néptánc és a magyar népi kultúra mindig biztos pont volt a számomra, amelyből meríteni tudtam. Két évvel ezelőtt csatlakoztam a budapesti Bartók Táncegyütteshez, ahol tovább erősödött bennem a felismerés, hogy hagyományaink sokszínűségükben is egységet alkotnak. A magyarságunk oly gazdag kincsestár, amiben mindenki megtalálhatja a maga kis szeletét, ahol otthon érezheti magát, bárhol legyen is a világban. Az én szeletem, a lelki otthonom Kalotaszeg. Zenéjét formabontóan szaxofonon kezdtem el tanulni, ezzel némiképp modernizálva, a sajátommá téve.
A programba azért jelentkeztem, mert hiszem, hogy a világban szétszórtan élő magyar közösségek az általunk nyújtott segítséggel megmaradhatnak, identitásuk, magyarságtudatuk erősödhet.
Tanulmányaimat tekintve gépészmérnök szakos hallgató vagyok a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi egyetemen, ahol szintén az élet kettősségét fedeztem fel, hisz a régen lefektetett fizikai és matematikai alapokat próbáljuk minél inkább modernizálni, aktuálissá tenni, megkönnyítve ezzel mindennapjainkat.
Modern világban élünk, rohamosan fejlődnek eszközeink, látásmódunk, mégis őseink hagyományából táplálkozunk.