„Nem mindig lehet megtenni, amit kell, de mindig meg kell tenni, amit lehet.” /Bethlen Gábor/
A Pece-parti Párizsban, Nagyváradon születtem, itt cseperedtem fel, végeztem iskoláimat egészen az érettségi vizsgáig, majd Kolozsváron folytattam tanulmányaimat a Protestáns Teológiai Intézetben, református lelkész szakon. Szülővárosomban kezdtem segédlelkészi szolgálatomat, és egy esztendővel később ugyancsak itt, a Partiumi Keresztény Egyetemen lettem egyetemi lelkész, majd a kollégium igazgatója. Emellett egy évig egy közeli kis faluban helyettes lelkészként is tevékenykedtem.
Nyolc éves lelkészi szolgálatom ideje alatt volt alkalmam belekóstolni a hagyományos gyülekezeti munkába ugyanúgy, mint a sokszor kihívást jelentő ifjúsági munkába is. A hagyományos istentiszteletek mellett kiállításokat, pódium-beszélgetéseket, táncházakat és csendes napokat, iskolai rendezvényeket is szerveztem. Közben megtapasztaltam, milyen a folyamatos építkezés és hogy mindig új kihívásoknak kell eleget tenni.
Mindig is érdekelt a közélet, ezért 2011-ben jelentkeztem a Lakitelken szervezett Ravasz László – Ordass Lajos Közéleti Kollégium kétéves képzésére. A média világába is belekóstoltam: másfél évig műsorvezető-szerkesztőként dolgoztam a kolozsvári Paprika Rádióban.
A Kőrösi Csoma Sándor Program keretein belül három baden-württembergi városban (Mannheim, Karlsruhe, Freiburg) szeretném az ott élő magyarságot összefogni, számukra gyülekezetet és programokat szervezni, és segíteni őket abban, hogy hitük és magyarságuk megmaradjon, illetve megerősödjön.