Népünk olyan értékekkel gazdagítja az emberiséget, amelyekhez hűnek kell maradnunk, ha külföldön járunk vagy élünk.
Budapesti közgazdasági tanulmányaimat követően Bécsbe költöztem, ahol immár hetedik éve élek, kenyeremet tolmácsolással és fordítással keresem, s ha tehetem, szívesen vagyok aktív akár osztrák akár magyar körökben, s olykor a kettőt ötvözve is.
Nagy örömmel és persze némi izgalommal olvastam az e-mailt, amely tudatta, hogy a Kőrösi Csoma Sándor Program keretében kilenc hónapot Genfben, a Magyar Kulturális Központban tölthetek. Genf távol esik ugyan Magyarországtól, mégis ezer szál köti össze a Kárpát-medencével. Elég csupán a „genfi pápára”, Kálvinra gondolni, akinek a magyar reformátusok a mai napig nyakas és büszke követői, de például Pest leghíresebb cukrászdájának névadója is egy Genf melletti faluban látta meg a napvilágot.
Magyarként a világban járni, tapasztalatot szerezni jó dolog. Vannak, akik külföldön is „ragadnak”, míg másokat a szükség vagy a balsors űzött távol Magyarországtól. Ezek az emberek alkotják a világszerte fellelhető sok ezer magyar diaszpóra-közösséget. A Genfi Magyar Kulturális Központ egyike azoknak az értékes szellemi és társasági „világítótornyoknak”, ahol a diaszpóra tagjai együtt művelődhetnek, szórakozhatnak vagy csak egyszerűen kapcsolatot tarthatnak egymással és az anyaországgal. Örömmel leszek tagja ennek a közösségnek, s igyekszem meghálálni a belém fektetett megelőlegezett bizalmat!