Cleveland-i Magyar Történelmi Társulat
1985-ben Nyeste Atya, Cleveland legrégibb római katolikus egyházközségének akkori plébánosa, összehívott egy kicsi, de nagyon lelkes csoportot, akik megszervezték a Clevelandi Magyar Történelmi Társulatot és rögzítették annak célkitűzéseit. Megegyeztek abban, hogy általában a magyar kultúrát ápolják, de külön hangsúlyt fektetnek a clevelandi magyarok történetére. Azt is elhatározták, hogy az egész clevelandi magyarságot igyekeznek képviselni, és a magyar kultúra szépségeit a teljes clevelandi közösségnek mutatják be. Alapszabályt írtak, megszerezték az adómentes státuszt, eldöntötték, hogy mindkét nyelv, a magyar és az angol is a Társulat hivatalos nyelve lesz, a munkát pedig önkéntes alapon fogják végezni. A Társulatot és múzeumát ilyen módon kizárólag önkéntes munkával, privát adományokból tartjuk fenn.
A múzeum a clevelandi magyarságtól lelkes támogatást kapott. Az első kiállításon, 1986 áprilisában, már közel ezer látogatót köszönthettünk. Egy évvel később, második kiállításuk fő darabja Mátyás király palástja volt, amelyet egy helybeli egyetem múzeumától kaptunk kölcsön. 1991-ben sajnos költöznünk kellett, ekkor a gyűjtemények egy időre raktárba kerültek. A múzeum azonban aktív maradt, és helybeli egyetemekkel és múzeumokkal közösen rendezett kiállításokat, programokat, előadásokat. Közben rendszeresen megjelent újságja, a Review, és kialakult a honlapja is.
1996-ban a múzeum új otthonra talált. Bár kissé szokatlan lépés volt egy múzeumot bevásárlóközpontban elhelyezni, a terv nagyon jól bevált. Azóta a múzeum már kétszer költözött, mindig az előzőnél jobb, előnyösebb helyszínre. Mostani otthona egy nagyon elegáns belvárosi bevásárlóközpont, amely bárhonnan könnyen elérhető, és a különböző kiállításoknak szép, tágas helyet nyújt. A múzeum mellett egy közel több ezer kötetes magyar és más nyelvű, de magyar vonatkozású könyvtárral is büszkélkedhetünk. Kialakítottunk még egy ajándéküzletet is, ahol magyar könyvek és dísztárgyak mellett a helybeli amerikai-magyar művészek alkotásai láthatók, kaphatók. A múzeum több állandó szép- és népművészeti kiállítással rendelkezik, egy kisebb galériában pedig háromhavonta új magyar vonatkozású anyaggal várja látogatóit.
Számos előadást, előadás-sorozatot, fogadást is rendezünk, vendégül látjuk a Magyarországról ideérkező látogatókat, és minden évben megtartjuk hagyományos Borkóstoló Vacsoránkat is. Azt mondhatjuk, hogy a Társulat múzeuma a clevelandi magyarság szellemi otthonává vált.