„Próbáljátok meg úgy itt hagyni ezt a világot, hogy jobb legyen, mint ahogy kaptátok.” (Lord Robert Baden-Powell)
Fiatalkorom óta érdeklődöm a közösségek működése, fejlesztése iránt és tevékenykedek aktív közösségépítőként. Középiskolás koromban cserkész őrsvezetőként és népzenei együttes szervezőjeként, egyetemista éveim alatt pedig Budapesten a Hencida Népművészet Egyesület alapító elnökeként és tánctanáraként igyekeztem kortársaimmal a tevékeny közösségi élet lehetőségét megteremteni. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Andragógia szakán diplomáztam művelődésszervező szakirányon. Később az Oktatási Hivatal szakmai szakértőjeként és képzőjeként, a közoktatás élménypedagógiai fejlesztésén tevékenykedhettem.
Tudatosan, e közösségszervező attitűdöm felsőoktatási tanulmányaimmal erősödött, kerestem a közösségek kialakulásának, jellegzetességeinek és működésének, megtartó erejének mikéntjeit, szabályszerűségeit. Már egyetemi képzésem alatt is fontosnak tartottam, hogy tanulmányaimat a gyakorlatba átültetve, in situ alkalmazva, kísérletezve sajátítsam el.
Életem másik meghatározó tevékenysége a magyar népi kultúra művelése és az iránta való elkötelezettség. Gyermekkorom óta néptáncolok és fiatalkorom óta népzenélek. A kulturális örökségünk és a népi kultúra közösségszervező értékeinek hangsúlyozása, napjainkban is „megélhetővé tétele”, XXI. századi helyének megtalálása foglalkoztat.
Fontosnak tartom, hogy a határokon átívelő magyar közösség egy közös kulturális identitással és kollektív nemzeti tudattal rendelkezzen, nemzeti értékeinek aktív résztvevője és alkotója legyen. Célom a kultúra és a közösség párbeszédének fejlesztése, mert a kultúra az ami közösséget építő és a közösség az, ami kultúraalkotó.