A magyar kultúra a világ kulturális olvasztótégelyének olyan fűszere, mely nélkül lehet élni, de nem érdemes.
A magyar kultúra iránt való érdeklődés, a néphagyomány és a néptánc szeretete egészen kicsi koromtól meghatározó szerepet tölt be az életemben. Ebben nagy szerepe van a szüleimnek, akik gyermekkoromtól arra törekedtek, hogy a magyar kultúrát és néphagyományt, annak történelmét adottságait, szépségeit minél szélesebb körben megismerjem, látóköröm minél szélesebbé váljon.
Debrecenben nőttem fel keresztény neveltetésben. Tanulmányaimat a Debreceni Református Kollégium Általános Iskolájában kezdtem, majd a Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziumában folytattam. Felsőfokú közigazgatás-tudományi tanulmányaimat Debrecen mellett Budapesten végeztem. A programban való részvétel elnyeréséig bő 5 évet töltöttem el európai uniós pályázatok menedzselésével.
Gyermekkorom óta aktív tagja vagyok a debreceni néptáncos közösségnek, néhány évet eltöltöttem a Hajdú Táncegyüttesben, jelenleg – 16 éve – a Debreceni Népi Együttes sorait igyekszem erősíteni. Az elmúlt közel 22 évben megannyi országos és nemzetközi megmérettetésen vehettem részt a társaimmal, így képviselve a magyar néphagyományt országon belül és kívül. Már egészen korán, az együttes berkein belül közel kerültem a közösség-, program- és rendezvényszervezéshez. A néptánc megtanított arra, hogy milyen egy jó csapat tagjaként együtt dolgozni és a kitűzött célokat együtt elérni, továbbá kitartóvá, figyelmessé és magabiztossá is tett.
A Kőrösi Csoma Sándor Program kiváló lehetőséget teremt arra, hogy az egymástól távol élő, azonos nemzetiségű, azonos kulturális értékeket valló emberek még jobban megismerhessék közös értékeiket és együtt gyakorolhassák közös hagyományaikat.
A program keretein belül minden erőmmel azon leszek, hogy az életem során elsajátított kulturális ismereteket továbbá a civil szférában szerzett tapasztalataimat megoszthassam, azokkal segíthessem a diaszpórában élő közösségeket.