“A nyelvet gondozni, ápolni kell, mint a kényes növényt. Ám a nyelv sehol másutt nem él, mint használóinak ajkán – ha írnak: kezén –; olyan, amilyenné a közösség teszi. S ez a közösség egyénekből áll, akiknek tudniuk kell: a nyelvért mindegyikük felelős. A nyelvművelés, az anyanyelv féltő ápolása közügy, mindenki ügye, mindenki feladata. A nyelvészek, a szakemberek rá tudnak mutatni a tévutakra, ki tudják jelölni a helyes irányt; de a nagy közösség akarata és tevékenykedése nélkül semeddig sem jutnak.” (Deme László)
Deme László már nincs köztünk, de szavai ma is örökérvényűek. Sátoraljaújhelyre mentünk anyanyelvi táborba és szónokversenyre, ahol ő is ott volt, és ez az élmény nagyon meghatározó volt számomra. Emlékszem, ahogy gimnazistaként a szavait hallgatom Széphalmon, és akkor valami megindult bennem. Édes anyanyelvünk!
Általános iskolás koromtól fogva a nyelvek és kultúrák érdekeltek a legjobban. A győri Révai Miklós Gimnáziumból indulva 2008-ban végeztem az ELTE-n magyar nyelv és irodalom, magyar mint idegen nyelv, valamint 2009-ben német nyelv és irodalom szakos bölcsész és tanárként. Azóta számos intézményben és korosztálynak oktattam magyar mint idegen nyelvet, illetve főleg nyelvi táborokban magyar mint származási nyelvet. Többéves tapasztalatom van az online oktatás terén is, folyamatosan fejlesztek digitális tananyagokat. Az évek során felhalmozott szakmai tudásomat igyekszem a Brisbane-i Magyar Iskola javára fordítani.
A modern kor kihívásainak, a digitális elvárásoknak hiszem, hogy összefogással meg tudunk felelni, melyben a távolság legyőzhető és a közösség nyelve fenntartható, hiszen ez a cél.
A nyelvtanítás mellett foglalkozom népi játékkal, néptáncmódszertannal is a kisiskolások és az óvodások számára. Tevékenységeim közt szerepel még a táboroztatás, social media és továbbképzések szervezése.