“A két legfontosabb nap az életedben: a nap, amikor megszületsz, és a nap, amikor megtudod, miért.” (Mark Twain)
Egy olyan családban nőttem fel, ahol alapvető volt a magyar nyelv szeretete, hiszen dédnagyapám, nagymamám és édesapám is magyartanárként dolgoztak. A tőlük hallott történetek, mesék és versek a mai napig velem élnek és lelkesítettek arra, hogy a nyelvtanári alapszakos diplomám során elsajátított módszertant előszeretettel alkalmazzam arra, hogy külföldiek magyar nyelvtudását fejlesszem.
Mivel édesanyám történelem és honismeret szakos tanárként mindig is nagy lelkesedéssel vont be a munkájába, lehetőségem volt már fiatalon kipróbálni magam oktatói szerepkörben. Gyakran tartottam kézműves, ismeretterjesztő és kulturális foglalkozásokat iskolájának diákjai számára.
Azonban nem csak gyakorlati, hanem elméleti tudással is szolgálom a külföldi magyarok közösségét. Antropológiai mesterdiplomám migrációs fókuszú és kutatásom azt vizsgálta, hogyan változik a kulturális identitás a kitelepült magyarok körében és a hagyományőrző tevékenységekbe való bekapcsolódás miképp segíti az ország iránti elkötelezettséget és a hazatérési szándékot.
A córdobai közösséget elsősorban magyarórák megtartásával szeretném támogatni. Színes programválasztékot állítottam össze az évre, olyan eseményekkel, mint a havi rendszerességgel megrendezésre kerülő főzőklub, íjászkodás és kézműves tevékenységek. Fontosnak tartom azt is, hogy dokumentáljam a helyi közösség jelenét és múltját, ezért a 9 hónap alatt interjúkat készítek majd a közösség tagjaival annak érdekében, hogy tanulmányt írjak történetükről.