Van három szavunk, amely meghatározza létezésünk teljességét. Az első az anyaöl, a második az anyaföld, a harmadik pedig az anyanyelv.
Gyermekkorom óta az életem szerves része a magyar néptánc, népi kultúra és a hagyományápolás. Több mint tizenöt éven át táncoltam a lakóhelyemen működő tánccsoportban. Négy évvel ezelőtt a Tiszavirág Néptáncegyesülethez csatlakoztam, eleinte táncosként, majd oktatóként, szervezőként, és elmondhatom, hogy az elmúlt évek alatt Szegeden és a környező településeken több száz óvodás és iskolás gyerekkel foglalkoztam.
A Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző karán 2018-ban gyógypedagógus-logopédus diplomát szereztem. Szakdolgozatomban különböző mozgásvizsgálatokkal alátámasztva a logopédia, a magyar nyelv és a magyar néptánc kapcsolatát vizsgáltam. Az idei tanévtől Székesfehérváron az Alba Regia Táncegyüttes által szervezett, akkreditált C kategóriás néptánc csoportvezetőt tanfolyamon veszek részt. Az autentikus néptáncra vonatkozó ismereteimet mind gyakorlati, mind pedig elméleti szinten folyamatosan gyarapítom, fejlesztem, természetesen a gyógypedagógusi elhivatottságomhoz kötődő ismeretszerzés, tudásbővítés és tapasztalatszerzés mellett.
Hiszem, hogy az emberi kapcsolatok, a közösséghez való tartozás és az ebből formát öltő szeretet határozza meg világunkat. A Kőrösi Csoma Sándor Programban való részvételem fő célja, hogy az országhatáron túl élő magyaroknak egy olyan komplex lehetőséget biztosítsak magyarságuk fenntartására, amely a nyelv használatától a népi éneken át a néptáncig egy közösségbe – egy magyar közösségbe való tartozást erősítse. Szeretném az általam tanult és ismert hivatásokat szakszerűen és innovatívan ötvözni, és a különféle területek egymásra gyakorolt hatásait tudatosan felhasználni.