„Ritkán kötök ott ki, ahová menni szándékoztam, de gyakran ott találom magam, ahol szükség van a jelenlétemre." (Douglas Adams)
A magyar kultúra és népművészet, illetve a történelem titkai már kicsi korom óta foglalkoztattak. Általános iskolában és a gimnáziumi évek alatt találkoztam a néptánccal, és betekintést nyerhettem a különböző régiók tánckultúrájába. Számomra ez volt a néprajz és népművészet iránti érdeklődés kiindulópontja.
2001-ben, gyerekfejjel jutottam el először Szálkára Decsi-Kiss Marcsi Országos Gyöngyfűző táborába. Az évek során elsajátítottam a népi ékszerek készítésének csínját-bínját. A tanultakat foglalkozásokon, illetve gyerekeknek szervezett tábori programokon hasznosítottam. A népi ékszerkészítés komoly néprajzi tudást igényel a népviseletekről, az adott régió mintakincseiről és színeiről, a mögöttes tartalmakat hordozó apró részletekről, melyek mind a magyar kultúra és identitás részei. A Kőrösi Csoma Sándor Program során szeretném ezt a fajta néprajzi tudást továbbadni, illetve a gyöngyfűzés alapjait is megtanítani az érdeklődőknek. 2016-ban a Gyöngyvarázs, 2017-ben a Gyöngyszemek című kiállításon is szerepeltek a munkáim, melyek között több zsűrizett ékszer is található.
A gyöngyfűzés mellett 2012-ben a népi játszóház-vezetői tanfolyamot is elvégeztem a Hagyományok Háza szervezésében. Az itt tanultakat csoportos foglalkozásokon hasznosítottam a Völgységi Múzeumban - ahol egyetemi tanulmányaim után végzettségemnek megfelelően - három éven át muzeológusként dolgoztam. Múzeumi munkám során a gyűjtemény gyarapítása, feldolgozása, a publikálás, illetve a programok és kiállítások szervezése volt a feladatom. Emellett múzeumpedagógiai órákat és rendhagyó történelemórákat tartottam általános és középiskolások számára.
Ösztöndíjasként szeretnék hagyományőrzéssel kapcsolatos programokat szervezni, valamint igyekszem néprajzi, történelmi ismereteimet megosztani, hogy ezzel is erősítsem a külföldön élő magyarok nemzeti identitástudatát.