A nyelv tanítása természetesen elválaszthatatlan a kultúra tanításától, amelyet változatos módokon igyekszem majd becsempészni a közösség tagjainak életébe.
Az ELTE-n végeztem magyar, angol és magyar mint idegen nyelv szakon. Az egyetem befejezése után magyar középiskolákban dolgoztam nyelvtanárként, majd 2006 és 2008 között a Balassi Intézet alkalmazásában én voltam a magyar lektor Kínában a Pekingi Idegen Nyelvi Egyetemen. Pekingben magyar szakos kínai egyetemistáknak segítettem a magyar nyelv alaposabb elsajátításában, illetve a kínai kollégáknak minden olyan munkafolyamatban (pl. tananyagok összeállítása, szövegek javítása stb.), amelyhez anyanyelvi tudásra volt szükség.
2009-ben főállásban államközi egyezmények keretében működő ösztöndíjprogramok koordinálásával kezdtem el foglalkozni, és így a nyelvtanítást a hivatali munkaidőmön túl, nyelviskolai alkalmazásban, esti kurzusokon és magánórák keretében tudtam folytatni. Mindeközben saját érdeklődésből megtanultam spanyolul, illetve ebben sokat segített egy tíz hónapos ösztöndíjas tartózkodás is Spanyolországban a 2011–12-es tanévben. Egy granadai nyelviskolában dolgoztam asszisztensként, ahol főként a felnőtt nyelvtanulók kommunikációs készségeinek fejlesztése – beszédgyakorlat-órák tartása – volt a fő feladatom.
Az Uruguayi Magyar Otthonban mindenekelőtt magyar nyelvi kurzusokat fogok tartani különböző szinteken, különböző korosztályoknak. A nyelv tanítása természetesen elválaszthatatlan a kultúra tanításától, amelyet változatos módokon igyekszem majd becsempészni a közösség tagjainak életébe. Érdeklődés és igény esetén szívesen tartok előadásokat a mai magyar társadalom és kultúra különféle vonatkozásairól. Filmklubot tudunk szervezni, az elmúlt évek izgalmasabb alkotásaival ismertetve meg a kintieket. Továbbá jelenlegi munkámhoz kapcsolódóan mindenképpen szeretnék információkat adni a közösség tagjai számára az általuk is megpályázható magyarországi ösztöndíjas lehetőségekről.
Sokféle módon próbálok tehát majd közreműködni abban, hogy az uruguayi magyar közösség tagjai megőrizhessék, sőt erősíthessék kötődésüket a magyar világhoz – s mindeközben az ő világuk is közvetítve lehessen Magyarország felé. Ehhez kínál kiváló lehetőséget a Kőrösi Csoma Program.