Mind részemről, mind pedig az általam megismert bécsi magyar közösségben rengeteg a kezdeményezés, és hatalmas az elhivatottság a magyar értékek bemutatására, megőrzésére.
Tanulmányaimat Szegeden, az SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium német tagozatán, majd a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának kommunikáció- és médiatudomány alapszakán, Nemzetközi kommunikáció és turizmus szakirányon folytattam. Tavaly végeztem kulturális örökség tanulmányok mesterszakon, ennek során betekintést nyerhettem a nemzetközi diplomáciai helyzetbe, a műemlékvédelembe, valamint a külföldi magyar intézetek, szervezetek munkájába. Az Erasmus+ programnak köszönhetően a kötelező három hónapos szakmai gyakorlatot a bécsi Collegium Hungaricum intézetében töltöttem, ahol behatóan megismerhettem a bécsi magyarság helyzetét, szervezeteit, programlehetőségeit.
A népzenével és a néptánccal hét éves koromban találkoztam, 1999-ben kezdtem táncolni a Szeged Táncegyüttesben, 2016 nyarától pedig a Szeged Táncegyüttesből kivált Tiszavirág Néptáncegyesületben. 2017-ben a Kőrösi Csoma Sándor Programnak köszönhetően Bécsbe költöztem, a néptáncot a Délibáb Bécsi Magyar Kultúregyesületnél folytattam.
A Bécsben töltött időszak alatt aktívan segítettem a bécsi magyar szervezetek közötti együttműködést és az Ausztriai Magyar Pedagógiai és Kulturális Központ létrejöttét, ahová hat magyar szervezet költözött be. A jeles napokhoz, ünnepekhez kapcsolódóan programokat szerveztem, és koordináltam a különféle gyermekfoglalkozásokat. Fontosnak tartom, hogy nyelvünket, kultúránkat folyamatosan ápoljuk, az újabb nemzedékeknek átadjuk. Ebben a szellemben szeretnék a következő kilenc hónapban tovább tevékenykedni.