Ismerjük meg egymás történelmét, gondolkodását, kultúráját, hogy elmondhassuk: egy nemzet vagyunk – öt kontinensen
Felsőfokú tanulmányaimat a Pázmány Péter Katolikus Egyetem történelem-spanyol szakán végeztem. Jelenleg történelem mesterképzésen többek között a magyar diaszpóra kutatásához szükséges elméletekkel és az úgynevezett elbeszélt történelem módszertanával foglalkozom. Dél-amerikai közösségemben a kutatás mellett szeretnék irodalmi esteket és alternatív történelemórákat is szervezni.
2005 óta vagyok fogadalmat tett cserkész. Az évek során volt szerencsém megismerkedni a Külföldi Magyar Cserkészszövetség számos tagjával. Ezek az ismeretségek megértették velem, hogy a diaszpórában élő magyarok számára az egyik legfontosabb identitásmegőrző tevékenység a cserkészet. Örömmel tevékenykednék táborszervezőként, programszervezőként, és az otthoni cserkészhagyományokat eredeti formájukban szeretném továbbítani külhoni cserkésztestvéreimnek.
A népzene és népdaltanítás értékét édesanyám révén már gyermekkoromban megtapasztaltam. Célom, hogy fogadó közösségem megtanulja a legszebb magyar népdalokat, itt elsősorban a fiatal generációra gondolok, amelynek a magyar nyelven és a néptáncon kívül a népdal adja talán a legközvetlenebb magyarság élményét. Ez a Kárpát-medencei szórványban élőkre is igaz, de fokozottan érvényes ott, ahol a közösséget egy óceán választja el Magyarországtól.
A diaszpórában élő magyarságnak meg kell ismernie az anyaország történelmét és kultúráját, az anyaországban élőknek pedig ismernie kell a külhoni magyarok történetét és gondolkodását, hogy elmondhassuk: valóban egy nemzet vagyunk – öt kontinensen. Ehhez a kettős kapcsolatteremtéshez szeretnék hozzájárulni a Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként.