„Minden kocka érték…”/K. Kovács László/
A néprajzi értékek iránt elkötelezett családban nőttem fel, már kiskoromtól elvarázsolt a magyar népzene és kultúra világa.
Egyetemi éveim alatt vizuális kommunikáció szakirányon mélyedtem el a képi kommunikáció ismereteiben. Az alap- és mesterszak között Dániában grafikai tervezést tanultam egy népfőiskolán. Külföldi tanulmányaim során éreztem meg, hogy mit jelent az anyanyelv és azok a kulturális értékek, amelyek egy nemzetet összekötnek.
Tanulmányaim során legközelebb a vizuális antropológia tárgy állt hozzám, így nem volt kérdés, hogy szakmai gyakorlatomat a Néprajzi Múzeumban töltöm el. A sikeres együttműködésnek munkakapcsolat lett az eredménye, valamint számos film, amit az intézmény számára készítettem. Emellett kulturális műsorok szerkesztő-asszisztenseként és kulturális hírszerkesztőként a médiában is dolgoztam. Eddigi legemlékezetesebb forgatási élményem a kalotaszegi Mérán készített dokumentumfilm. Leírhatatlan érzés volt egy olyan közösségbe kerülni, ahol még napjainkban is él a hagyományos viselet, és mindezt dokumentálni nemcsak az utókor, de a jelenkor magyar közösségei számára is. Ekkor éreztem igazán, hogy a felvételek a magyar kultúra időtálló lenyomatai.
Vizuális kommunikátorként elhivatottan szervezek mindenféle kulturális programot, az eseményeket képekkel dokumentálom, publikálom, illetve kreatívan feldolgozom azokat, így igyekszem a magyar értékeket közvetíteni. A Kőrösi Csoma Sándor Program ösztöndíjasaként az elmúlt évben számos projektben vettem részt, és munkámról a legfontosabb visszajelzést a helyi magyar diaszpórából kaptam. Ez megerősít abban, hogy hasonló elhivatottsággal folytassam a szervezői-kommunikációs munkát a helyi magyarság körében. Büszke vagyok rá, hogy ösztöndíjasaként részt vehetek a tengerentúli kulturális misszióban, és magabiztosan nézek a szakmai kihívások elé.